Trasa rowerowa wzdłuż Rudawy
Łatwa i niewymagająca trasa, poprowadzona wzdłuż Rudawy, doskonale nadaje się na spokojne i relaksujące wycieczki rowerowe. Walory rekreacyjne miejsca pozwalają na chwilę odprężenia i odcięcia się od zgiełku i hałasu miasta.
Rzeka Rudawa stanowi lewy dopływ Wisły i uchodzi do niej przy Salwatorze na Bulwarze Rodła.
Wycieczkę rozpoczynamy na końcu Błoń, przy skrzyżowaniu ulic Na Błonia oraz Piastowskiej. Zaraz przed mostem zjeżdzamy w pieszo-rowerową ścieżkę, biegnącą między rzeką a ogródkami działowymi.
Nawierzchnia w przeważającej części jest szutrowo-piaszczysta i w miarę wygodna do przejechania. Ścieżka w pierwszym jej fragmencie jest dość szeroka, jednak później dość mocno się zwęża, co sprawia, żę wymijanie innych osób jest bardzo utrudnione. W kilku miejscach przecina ją mało ruchliwą ulica, lecz ze względu na to, że przejazdy są w mało widocznych miejscach, należy pokonywać je przy zachowaniu szczegółnej uwagi i ostrożności. Dugość trasy to ok 4,5 kilometra.
Trasa jest całkowicie odcięta o hałasu miasta. Krajobraz jaki nam będzie towarzyszył, zmienia się za każdym zakrętem: od domków jednorodzinnych i ogródków działkowych, po fragmenty leśne i szerokie pola łąk czy zbóż. Cały czas będzie nad nami górował Las Wolski. Dlatego miejsce to jest tak lubiane i chętnie wybierane przez rowerzystów, spacerowiczów czy biegaczy.
Fragment trasy, może też stanowić doskonały dojazd do Lasu Wolskiego. Zamiast jechać dość ruchliwą ulicą Królowej Jadwigi, warto skorzystać z tej ścieżki i w odowiednim momencie odbić, wyjeżdżając w pobliże ulicy 29 Lipca 1943r.
Trasa kończy się albo raczej urywa, w momencie kiedy tak na dobre się zaczyna. Stojąc na ulicy Zakliki z Mydlnik musimy wybrać jedną z trzech opcji. Albo wrócić, albo pojechać w kierunku Lasu Wolskiego, albo skierować się do Mydlnik gdzie znajdują się: dawna 150-cio letnia Kuźnia (zamieniona obecnie na bibliotekę), forty o numerach 41, 41a; i przejechać trasę kulturową-turystyczną do Bronowic Małych.