Ojcowski Park Narodowy - wycieczka z przewodnikiem

Ojcowski Park Narodowy - wycieczka z przewodnikiem

Naszą wycieczkę rowerową rozpoczniemy przy odrestaurowanym Zamku w Korzkwii położonego około 20 kilometrów od Krakowa. Do zamku dostaniemy się prywatnym busem. ​Tu przesiądziemy się na rowery i udamy się na wycieczkę rowerową przez Dolinę Prądnika, Ojcowski Park Narodowy, aż do Zamku w Pieskowej Skale.

Ojcowski Park Narodowy to niezwykle urokliwy zakątek naszego regionu. Pełen majestatycznych wapiennych wąwozów, pięknych i dzikich lasów oraz czystych strumieni jest zarazem pamiątka zamierzchłych czasów. Prehistoryczne skamieliny, ślady bytowania ludności neandertalskiej, średniowieczne zamki oraz niezwykłe muzeum to tylko niektóre atrakcje historyczne tego miejsca. Celem naszej rowerowej wycieczki jest tzw. “Szlak Orlich Gniazd”. Orlimi Gniazdami nazwano zamki, zbudowane na wysokich, wapiennych ostańcach skalnych, które w średniowieczu broniły szlaku handlowego wiodącego z Krakowa do Wielkopolski.
Do obecnych czasów zachowało się wiele jurajskich twierdz, choć niektóre z nich ​już swe czasy świetności mają za sobą. Dziś pozostały z nich tajemnicze, ale pełne magii ruiny.

​Trasa naszej wycieczki rowerowej  biegnie przez dzikie lasy, malownicze doliny otoczone skalnymi wzgórzami. Na naszej trasie zobaczymy ponadto niezwykłą Kaplicę na Wodzie, majestatyczną skałę “Maczugę Herkulesa” oraz ciekawe atrakcje przyrodnicze.
Po drodze zwiedzimy również jedno z najpiękniejszych miejsc naszego regionu, czyli Ojcowski Park Narodowy oraz Zamek w Pieskowej Skale, perłę polskiej architektury. Nie zabraknie tu również czasu na spróbowanie pysznego pstrąga pochodzącego z ojcowskiej hodowli. 

CENA: 160 zł / osobę

​w cenę wliczone są:

– transport uczestników,
– transport rowerów,
– wypożyczenie roweru,
– opieka przewodnicka,
– wypożyczenie kasku – dla chętnych,
– butelka wody

START WYCIECZKI: codziennie, godz. 10:00, ul. Zwierzyniecka 30
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

DYSTANS: ok. 35 km

TRUDNOŚĆ: łatwa​

CZAS TRWANIA: ok. 6-7h

CIEKAWE MIEJSCA: Zamek w Korzkwii, Dolina Prądnika, Ojców, Zamek w Ojcowie, punkt widokowy, Kaplica na Wodzie, Maczuga Herkulesa, Zamek w Pieskowej Skale.

 

Organizatorem wycieczki jest BikeTrip.pl

Przebieg trasy